banner59

banner60

banner61

banner54

banner58

banner52

banner53

banner51

banner36

Amerikan Kültür Koleji Adana’da açılıyor

04 Nisan 2014 Cuma 17:49

Hem çift diploma, hem yurt dışındaki okullara ücretsiz geçiş imkanı Mezunlarını çift diploma sahibi yapmanın yanı sıra onlara yurt dışındaki okullara ücretsiz geçiş imkânı sunan ve ayrıca Avrupa Dil Pasaportu sahibi yapan Amerikan Kültür Koleji Adana'da da 2014-2015 eğitim-öğretim yılında eğitime başlıyor.

Amerikan Kültür Koleji Adana’da açılıyor

 Anaokulundan Üniversiteye;


Anaokulu, İlkokul Ortaokul, Fen Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi ve Anadolu Lisesi olarak Adana-Ceyhan Karayolu, üzerindeki modern bir kampüste eğitim-öğretim hizmeti verecek olan Amerikan Kültür Koleji, öğrenciler kadar velileri de heyecanlandırdı. Adana’ya eğitim alanında birçok “ilk”leri getirmeye hazırlanan okulda, bir sınıfta 2 öğretmenli eğitim modeli ve çift diploma programı uygulanacak.

Okulun Genel Müdürü İbrahim Biber, 100 yılı aşkın süredir Türkiye’de eğitim hizmetleri vermekte olan Amerikan Kültür Eğitim Kurumları’nın  100'ü aşkın noktasında yabancı dil okulu, 50'yi aşkın noktasında anaokulu ve 60’ dan fazla noktada da kolej işletmeciliği yaptığını bildirdi.

 Fiziki imkanlar da farklı;

Genel Müdürü İbrahim Biber, bulunduğu her ülkenin yaşadığı toplumun değerlerine saygı duyan ve kendi kültürünü uluslararası alanda en üst düzeyde temsil edebilen sosyal yönü kuvvetli öğrenciler yetiştirdiklerini ifade etti. Biber, okullarının farklılıklarının sadece eğitim-öğretim sistemiyle kalmadığını, fiziki imkanlarıyla birlikte eğitim materyalleriyle de  her alanda ayrıcalıklar sunduklarını bildirdi.

 Her sınıfta iki öğretmen:

İbrahim Biber, her sınıfta iki öğretmenli İngilizce eğitimi verileceğini belirterek, “İngilizceyi bir ders olarak değil, hayatın olağan akışı içinde bir iletişim aracı olarak öğretiyoruz. Bu sayede çocuklarımız, ebeveynlerinden biri yabancı, diğeri Türk olan her çocuk gibi, iki farklı dil konuşan iki öğretmeni olduğu için İngilizce eğitimini bir ders olarak değil günlük yaşantısının bir parçası olarak yaşıyor” dedi.

Bir diplomanın yetmeyeceği düşüncesinden hareketle diplomadan daha fazlasını sunan okullarındaki çift diploma programından da söz eden Genel Müdür Biber, şunları kaydetti:

 Çift diploma:


“Öğrencilerimiz Çift Diploma Programı sayesinde mezun olurken, 2. Diploma alıyor. Bu program İngiltere’deki eğitim müfredatını ülkemizdeki mevcut eğitim müfredatına uyarlar. Çift diploma almak isteyen öğrencilerimiz her eğitim-öğretim yılı sonunda 2 hafta sürecek eğitim kampına katılırlar. Öğrencilerimizin çift diploma alabilmeleri için bu programa her yıl kesintisiz katılmaları gerekmektedir.”

Öğrencilerimiz, aldıkları 2. Diploma ile İngiltere’de fark dersleri, hazırlık sınıfı, giriş sınavı gibi prosedürlere takılmadan eğitim hayatlarına devam edebiliyorlar. Arıca, her yaz yapılacak eğitim kamplarında alacakları seçmeli dersler ile İngiltere’ye gittiklerinde ülkenin kültürüne ve yaşam şartlarına rahatlıkla uyum sağlayabiliyorlar.”

 Avrupa Dil Pasaportu:


Genel Müdürü İbrahim Biber,  sundukları imkânların bununla da kalmadığını, öğrencilerinin Avrupa Konseyinden onaylı Avrupa Dil Pasaportu sahibi de olduklarını belirterek, “Amerikan Kültür Kolejleri, Avrupa Konseyi’ne akredite olmuştur. Bu sayede öğrencilerimizin okulu bitirirken elde ettikleri İngilizce Dil Yeterlilik Belgeleri tüm Avrupa’da devlet kademelerinde geçerli hale gelmiş ve birçok üniversitede yabancı dil denkliği olarak kabul edilmiştir” diye konuştu.


İşte Life

Yorum Gönder